İbn Haldun Üniversitesi

Neden İbn Haldun Üniversitesi?

Sosyal Bilimler Alanında Uzman Üniversite

Üniversitemiz sosyal bilimler alanına odaklanmış bir üniversitedir.

Gerçek Bir Araştırma Üniversitesi

İbn Haldun Üniversitesi, öğrencilerini sosyal bilimlerde araştırma yöntem ve teknikleri konusunda beceri kazandırarak mezun etmeyi, sahip olduğu araştırma enstitüleri ve merkezleri aracılığıyla da sosyal bilimler literatürüne katkı sağlamayı amaçlamaktadır.

Tüm Kontenjanlar %100 Burslu

Üniversitemize kayıt yaptırmaya hak kazanan tüm öğrencilere normal öğretim süresince tam burslu olarak eğitim alma imkanı sağlanacaktır.

Derece, İlk Üç Tercih, Yerleştirme Bursları

Üniversitemizi tercih eden öğrencilere üç kategoride burs imkanı sağlanacaktır.

Doğu ve Batı Mukayesesine Dayalı Eğitim

İbn Haldun Üniversitesi İngilizce eğitimi ile Batı kaynaklı bilgiye açık, Arapça eğitimi ile de Doğu’nun bilim ve kültürüne açık ve özde kendi bilgisini, teorisini üreten bir sosyal bilimler üniversitesi olma vizyonuyla kapılarını açıyor.

Amerika, Malezya ve İngiltere’de Eğitim

Üniversitemizin Washington, Londra ve Alor Setar’da bulunan irtibat noktalarıyla öğrencilerimiz uluslararası düzeyde eğitim alma şansına sahip olacaktır.

Güçlü Akademik Kadro ve 150 Lisans Öğrenci Kontenjanı

İbn Haldun Üniversitesi sosyal bilimlerin farklı alanlarında yetkinlik sahibi, uluslararası platformlarda ve eğitim kurumlarında çalışmalar yapmış bir akademik kadroya sahiptir.

Türkçe, İngilizce ve Arapça Eğitim

Üniversitemizde eğitimler Türkçe, İngilizce ve Arapça olarak üç dilde yapılmaktadır. İngilizce’nin yanında Arapça’yı ikinci yabancı dil olarak alma imkanı sağlanmaktadır.

10 Kişilik Sınıflarda Yabancı Dil Hazırlık Eğitimi

İbn Haldun Üniversitesi’nde hazırlık sınıfları 10’ar kişiliktir, daha homojen sınıflarda daha etkin eğitim ile geleceğin global aktörleri için yabancı dil kalitesi sağlanır.

Hazırlık Sınıfını Başarı ile Tamamlayanlara Yaz Döneminde Amerika ve Malezya’da Ücretsiz Kamplar

Üniversitemizde hazırlık sınıfını tamamlayan öğrenciler aynı senenin yazında Amerika ve Malezya’da eğitim kamplarına katılarak yabancı dil pratiği yapma şansı yakalarlar.

7/24 Açık Kütüphane

Üniversitemizin kütüphanesi her daim açık olup, açık bir bilgi kaynağı olarak hizmet vermektedir.

Tüm Öğrencilere Ücretsiz Yurt ve Yemek

Üniversitemize kayıtlı tüm öğrencilere ücretsiz yurt ve yemek imkanı sağlanacaktır.

Tüm Öğrencilere Hediye Dizüstü Bilgisayar

Üniversitemize kayıt yaptıran tüm öğrencilerimize dizüstü bilgisayar hediye edilecektir.

Staj ve Kariyer İmkanları

Öğrencilerimiz okula ilk başladıkları günden itibaren kariyer danışmanlığı alırlar. Kariyer Merkezi’nin düzenlediği kariyer günlerinde önde gelen sektörel kuruluşlarla iletişime geçme imkanı bulurlar.