İbn Haldun Üniversitesi

BİLGİ MERKEZİ

İbn Haldun Üniversitesi Bilgi Merkezi

..: Her türlü bilgi kaynağına erişebileceğiniz modern bir Bilgi Merkezi :..


Veri Tabanları
Bilgi Merkezimiz üniversitemizin çalışma alanları doğrultusunda ihtiyaç duyulan veri tabanlarına abone olmakta ve 7/24 erişime açmaktadır.

Bilgi Merkezi Kataloğu
İbn Haldun Üniversitesi Bilgi Merkezi Yordam Kütüphane Otomasyon Sistemini kullanmaktadır.
Rezervasyon Sistemi
Bilgi Merkezindeki bireysel çalışma odaları, eğitim odası ve grup çalışma odasını kullanmak için rezervasyon yapabilirsiniz.
Çalışma Saatleri
Hafta içi 24 saat
Cumartesi 17.30’a kadar
Okuma salonu 7/24 saat


Yayın Sipariş Formu
Bilgi Merkezine alınmasını istediğiniz ya da önermek istediğiniz yayınları dilediğiniz zaman yayın sipariş formu aracılığı ile iletebilirsiniz.Akademik Arşiv Sistemi
DSpace@İbn Haldun, İbn Haldun Üniversitesi bünyesinde üretilen kitap, makale, tez, bildiri, rapor gibi tüm akademik kaynakları arşivler ve telif haklarına uygun olarak açık erişime sunar.

Akademik Etkinlikler Sistemi
İbn Haldun Üniversitesi’nin gerçekleştirdiği sempozyum, kongre, konferans gibi tüm akademik etkinlikler Açık Konferans Sistemi (OCS) üzerinden gerçekleştirilmektedir.


İbn Haldun Üniversitesi Dergi Sistemi
İbn Haldun Üniversitesi tarafından yayımlanan dergilerin yönetim ve yayımlama süreçlerinde Açık Dergi Sistemi (OJS) kullanılmaktadır.

Bilgi Merkezi Kullanım Alanı
920 metre kare; 40 bin ciltlik kapasite; 170 kişilik oturma kapasitesi; 24 saat açık okuma salonu; bireysel okuma odaları; eğitim odası; sessiz oda; derin sessiz oda; e-kütüphane / multimedya salonu.


ANKOS Üyeliği
İbn Haldun Üniversitesi Bilgi Merkezi Anadolu Üniversite Kütüphaneleri Konsorsiyumu Derneği (ANKOS) üyesidir.
EKUAL Üyeliği
İbn Haldun Üniversitesi Bilgi Merkezi TÜBİTAK-ULAKBİM Elektronik Kaynaklar Ulusal Akademik Kaynaklar (EKUAL) üyesidir.
DergiPark
DergiPark Türkiye’deki 1.327 dergiye ev sahipliği yapan barındırma (hosting), yayımlama ve içeriklerine erişim hizmeti veren bir sistemdir.