İbn Haldun Üniversitesi

Ders Programı

2017-2018 AKADEMİK YILI GÜZ YARIYILI

 LİSANS DERS PROGRAMI

DERSİN KODU

DERSİN ADI

GÜN

SAAT

ÖĞRETİM ÜYESİ

SINIF

ENG 301/501 English I Salı
Çarşamba
Perşembe
09.00-10.00
09.00-12.00
09.00-10.00
DİLLER OKULU G202
ARA 301 Basic Arabic I Cuma 09.00-11.50 13.00-15.50 Mudar Haj Faress Derslik I (MEDİT)
HUK 101 Anayasa Hukuku I Salı
Çarşamba
13.00-15.00 Yavuz ATAR G202
HUK 103 Medeni Hukuk I Salı
Perşembe
10.00-12.00 Ömer ÇINAR
Ali DEMİRBAŞ
G202
HUK 105 Hukuk Metodolojisi Perşembe 14.00-17.00 Yeliz GÜMRÜKÇÜOĞLU
Mahmet Akif POROY
G202
HUK 107 Mukayeseli Hukuk I Pazartesi 10.00-13.00 Bilal AYBAKAN G202

2017-2018 AKADEMİK YILI GÜZ YARIYILI
EĞİTİM BİLİMLERİ VE SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜLERİ
DERS PROGRAMLARI

DERSİN KODU DERSİN ADI GÜN SAAT YER ÖĞRETİM ÜYESİ
BIS 501 Bilimsel Araştırma Teknikleri ve Yayın Etiği Salı 13:30-16:30 K323 Ahmet Murat ÖZEL
BIS 503 Formation of Islamic Sciences Salı 09:00-12:00 K323 Bilal AYBAKAN
BIS 533 Classical Texts of Qur’anic Exegesis Perşembe 14:00-17:00 K125 İhsan KAHVECİ
BIS 551 Islamic Law of Personal Status Perşembe 09:00-12:00 G322 Bilal AYBAKAN
BIS 563 Klasik Kelam Metinleri Perşembe 09:00-12:00 K126 Ahmet SÜRURİ
CPSY 501 Research Methods and Publication Ethics Salı 13:00-16:00 K124 Pervin NEDİM BAL
CPSY 509 Personality Theories Perşembe 09:00-12:00 K124 Duygu DİNÇER
CPSY 517 Individual Psychological Counseling Practices Çarşamba 09:00-12:00 K125 Sefa BULUT
CPSY 529 Qualitative Research Çarşamba 13:00-16:00 K323 Mehmet KAPLAN
CULT 517 Genealogies of Multiculturalizm Perşembe 15:00-18:00 K323 Nagihan HALİLOĞLU
ECON 501 Research Methods Cuma 10:00-13:00 K125 Nihat GÜMÜŞ
ECON 503 Microeconomic Analysis Çarşamba 09:00-12:00 K124 Sadullah YILDIRIM
ECON 505 Macroeconomic Analysis Salı 09:00-12:00 K125 Fuat ERDAL
ECON 517 Time Series Econometrics Perşembe 13:00-16:00 K124 Yusuf VARLI
EFIN 501 Research Methods Cuma 10:00-13:00 K125 Nihat GÜMÜŞ
EFIN 505 Corporate Finance Çarşamba 13:00-16:00 K126 Mustafa Kemal YILMAZ
EFIN 510 Capital Markets and Financial Institutions Pazartesi 13:00-16:00 K323 Çetin Ali DÖNMEZ
HIST 508 Oral History Perşembe 13:00-16:00 K325 Ramazan ARAS
HIST 515 History of the Modern Middle East (to the 1920s) Perşembe 13:00-16:00 Medit Derslik II İbrahim Vehbi BAYSAN
HIST 536 History of a City II: Ottoman Istanbul Pazartesi 14:00-17:00 K126 Suraiya FAROGHI
HIST 562 Modernization and Reform in the Ottoman Empire Salı 12:00-15:00 Medit Derslik II İbrahim Vehbi BAYSAN
HIST 571 From Far Asia to the Mediterranean Çarşamba 10:00-13:00 G322 Halil BERKTAY
HUK 500 Seminer Perşembe 17:00-18:00 G202 Yeliz Bozkurt GÜMRÜKÇÜOĞLU – Ali DEMİRBAŞ – M.Akif POROY
HUK 501 Bilimsel Araştırma Teknikleri ve Yayın Etiği Perşembe 18:00-21:00 G202 Yeliz Bozkurt GÜMRÜKÇÜOĞLU
HUK 503 Avrupa İnsan Hakları Hukuku -I- Salı 17:00-20:00 G202 Yavuz ATAR – Mehmet Akif POROY
HUK 509 Roma Statüsü Kapsamında Uluslararası Ceza Hukuku -I- Çarşamba 17:00-20:00 G202 Osman Hakan ÖNCEL
HUK 513 Avrupa Birliği Mevzuatı Çerçevesinde Tüketici Hukuku -I- Pazartesi 17:00-20:00 G202 Ömer ÇINAR – Ali DEMİRBAŞ
MAN 501 Research Methods Cuma 10:00-13:00 K125 Nihat GÜMÜŞ
MAN 503 Contemporary Management Salı 13:00-16:00 K126 Ekrem TATOĞLU
MAN 512 Operations Management Perşembe 09:00-12:00 K323 Ali Osman KUŞAKÇI
PHIL 503 Continental Rationalist and British Empiricists Salı 09:00-12:00 K124 Habip TÜRKER
PHIL 510 Islamic Philosophy: Advanced Course I Salı 14:00-17:00 G320 Burhan KÖROĞLU
PHIL 549 History and Basic Questions of Philosophy Çarşamba 13:00-16:00 K125 Şaban Teoman DURALI
PHIL 580 Theory of Knowledge: Advanced Course Pazartesi 09:00-12:00 K124 Habip TÜRKER
PHIL 593 Felsefe Tarihi -I- Salı 14:00-17:00 K325 Şaban Teoman DURALI
PHIL 597 Formal Logic Pazartesi 13:00-16:00 K325 Hanife BİLGİLİ
POLS 505 Turkish Politics Pazartesi 09:00-12:00 K126 Burhanettin DURAN
POLS 507 Theories of International Relations Perşembe 14:00-17:00 K126 Ali ASLAN
POLS 512 Turkish Foreign Policy TBA * * Mesut ÖZCAN
POLS 521 Comparative Political Thought Salı 13:00-16:00 K125 Heba RAOUF EZZAT
POLS 531 Comparative Political Economy TBA * * Uğur ÖZDEMİR
POLS 535 Identity, Ethnicity and Nationalism Çarşamba 10:00-13:00 K323 Talha KÖSE
PSY 501 Klinik Psikolojide Araştırma Yöntemleri ve Etik Çarşamba 09:00-12:00 G320 Üzeyir OK
PSY 511 Bilişsel Davranışçı Psikoterapi Perşembe 13:00-16:00 G322 Mehmet Hakan TÜRKÇAPAR
PSY 521 İleri Psikopatoloji Çarşamba 13:00-16:00 K124 Medaim YANIK
PSY 525 Klinik Pozitif Psikoterapi Cuma 09:00-12:00 K124 Senem EREN
PSY 530 Anlatı Terapisi (Narrative Psychotherapy) Cuma 09:00-12:00 K323 Mehmet DİNÇ
PSY 531 Klinik Görüşme ve Danışmanlık Becerileri Perşembe 09:00-12:00 K125 Burcu UYSAL
RLST 501 Bilimsel Araştırma Teknikleri ve Yayın Etiği Pazartesi 10:00-13:00 K125 Hasan KAPLAN
RLST 503 Dinler Bilimine Giriş Salı 10:00-13:00 K126 Betül AVCI
RLST 505 Kitab-ı Mukaddes Tetkikleri Pazartesi 14:00-17:00 K124 Ömer Faruk HARMAN
RLST 513 Psikoloji Ekollerinde Din Çarşamba 10:00-13:00 K325 Hasan KAPLAN
RLST 515 İnanç Gelişimi Kuramı Pazartesi 14:00-17:00 K125 Hasan KAPLAN
RLST 519 Din Sosyolojisi Çarşamba 10:00-13:00 K126 Emin Yaşar DEMİRCİ
SOC 500 Proseminar Perşembe 09:00-10:00 K325 Emin Yaşar DEMİRCİ
SOC 501 Research Methods and Publication Ethics Perşembe 10:00-13:00 K325 Emin Yaşar DEMİRCİ
SOC 503 Social Theory I Salı 12:00-15:00 G322 Recep ŞENTÜRK – Önder KÜÇÜKURAL
TLL 501 Basic Ottoman I Salı
Perşembe
Cuma
09:00-10:00
09:00-11:00
09:00-11:00
G320 Mehmet Şakir YILMAZ

 

 

2017-2018 AKADEMİK YILI GÜZ YARIYILI
MEDENİYETLER İTTİFAKI ENSTİTÜSÜ
DERS PROGRAMI

DERSİN KODU DERSİN ADI GÜN SAAT YER (MEDİT) ÖĞRETİM ÜYESİ
MIE 501 601 Bilimsel Araştırma Yöntemleri ve Yayın Etiği Perşembe 09.00-11.50 Derslik I Önder Küçükural
MIE 502 Dünya Medeniyetleri Tarihi Salı 15.00-17.50 Derslik II Ercüment Asil
MIE 505 Karşılaştırmalı Düşünce Tarihi Pazartesi 12.00-14.50 Derslik II Heba Raouf Ezzat
MIE 521 İslam Medeniyeti Tarihi I Perşembe 15.00-17.50 Derslik II Ercüment Asil
MIE 525 Ecological Reasoning Course Çarşamba 10.00-12.50 Derslik III Önder KÜÇÜKURAL Karem SADEK
MIE 527 Cities,Citizenship and Civilization Çarşamba 10.00-12.50 Derslik I Heba R. Ezzat
MIE 535 Modern Türkiye’nin Ekonomik ve Toplumsal Tarihi Pazartesi 09.00-11.50 Derslik III Ercüment Asil
MIE 562 Modernization and Reform in the Ottoman Empire Salı 12.00-14.50 Derslik II Vehbi BAYSAN
MIE 563 Siyaset Sosyolojisi Salı 12.00-14.50 Derslik I Recep Şentürk

Önder Küçükural

MIE 564 Modern Ortadoğu Tarihi Çarşamba 10.00-12.50 Derslik II Vehbi Baysan
MIE 567 Çok Kültürlülük ve Çoğulculuk Tartışmaları Perşembe 15.00-17.50 Derslik III Nagihan Haliloğlu
MIE 581 Arapça I Cuma 09.00-11.50 13.00-15.50 Derslik I Mudar Haj Faress
MIE 583 Arapça Akademik Yazım I Pazartesi 09.00-11.50 Derslik I Mudar Haj Faress
MIE 585 İngilizce Akademik Yazım I Salı 09.00-11.50 Derslik I Nagihan  Haliloğlu
MIE 591 Türkçe Akademik Yazım Pazartesi 09.00-11.50 Derslik II Emine Hoşoğlu Doğan
MIE 603 Klasik Metinlerle Dünya Medeniyetleri Perşembe 12.00-14.50 Derslik I Bilal Kuşpınar
MIE 605 Medeniyet Kuramları Salı 15.00-17.50 Derslik III Tahsin Görgün